Jdi na obsah Jdi na menu
 


Srst

3. 12. 2007
My, standardní westíci máme typickou drsnou srst a jemnou krycí srst. Naše srst je velmi hustá a je celá sněho-bílá (ale můžete se v zimě přesvědčit, že zas až tak v porovnání s čerstvě napadeným sněhem bílý nejsme :)).
Pokud tedy chcete, aby váš westík chodil na výstavy, musíte o jeho srst pravidelně pečovat. Každý westík potřebuje péči o srst, tím spíš ten výstavní :-) westíci by se neměli koupat, jelikož se jim pak srst zjemní a za to porodci strhávají body. Pokud však máte svého westíka pouze jako miláčka rodiny, nikoli jako výstavního psa, klidně ho koupejte 1x měsíčně (ale spíš raději podle potřeby).

Obrazek
Koupání nemám ráda...

Obrazek
Tady už jsem mokrá ... a jde se na mydlení

Obrazek
Tady už jsem namydlená.. :-) panička používá šampón pro hrubou srst, který kupuje ve zverimexu. Je antiparazitní

Obrazek
Vypadám jak zmoklá slepice.. :-D

Obrazek
Nyní se musím náležitě protřepat...

Obrazek
A ještě vyfénovat, a budu vypadat jak medvídek.. :-*


Kromě tedy koupání musíte svého westíka také alespoň 1x do týdne kartáčovat - ale bacha, zvykejte ho na to už od malička, aby u toho nevřískal jak píšťala (já jsem na to také zvyklá od malička ale stejně vřískám :-D ). Samozřejmě pokud Váš westík je výstavní typ, kartáčujte ho každý den. Hodí se Vám na to speciální hřebílko a kartáč, který zakoupíte třeba ve zverimexu.

Toto plemeno je velmi zvláštní tím, že si srst nevyměňuje - proto se musí pravidelně trimovat. Trimování přenecháme raději zkušenému chovateli, který Vás to může naučit. Nezbytné pomůcky pro trimování jsou trimovací nůž, nůžky, hřeben, kartáč atd.
Trimujeme 1x za 6 měsíců.


ObrazekZde na obrázku můžete vidět několik pomůcek pro péči o srst westíka :
1) hřeben na hustou srst
2) hřeben na řidkou i hustou srst
3) kartáč
4) trimovací nůž
5) také trimovací nůž
6) kleštičky na drápky
7) pinzeta na klíšťata